TeknolojiDonanım ve Elektronik

Intel 2023 Tanıtım Tarihleri!

Intel 2023 yılında tanıtacağı işlemcilerin takvimini belirledi!

Intel 2023 yılında tanıtacağı işlemcilerin tanıtım tarihlerini şimdiden planladı. Geleceğe dair ürün planlamasını yapan Intel’in açıkladığı bilgilere göre 2023 yılının ilk çeyreğinde, yeni bir işlemci ailesi olduğu ve şirket için bu dönemin çok yoğun olacağını dile getiriyorlar.

Intel 2023 programının nedeni Core i9-13900k!

Intel Core i9-13900K ile dünya rekoru kırdı. Bunun devamında daha sıkı çalışmalar sürdürüp, 2023 yılı için bir dizi tüketici, veri merkezi ve iş istasyonları ürünü tanıtımı için hazırlıklara başladılar. Intel ve AMD’ nin Ocak ayı içerisinde mobil segment için ürün lansman etkinliklerine ev sahipliği yapacakları bir sır olmadığı artık biliniyor.

Her iki şirkette Ocak ayında diziüstü bilgisayarlar için yeni nesil işlemcilerini piyasaya sürecekleri açıklandı. Bununla beraber Intel’ in bir başka konu üzerinde planlamaları daha olduğu açıklandı. Bu plan ise Raptor Lake tekliflerini H/HX/P ve U serisi ürünleri genişletmekmiş. Tüm bunların yanı sıra planlar bununla sınırlı değil. Intel, enerji verimli çekirdeklere sahip 12. nesil olan önceki nesil Alder Lake N-serisi’ ni de tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Intel‘in Raptor Lake için hazırladığı yol haritası da sızdırılarak ön bilgiler şirket takipçileri tarafından yakın markaja alındı. CES 2023′ te şirket, 13. nesil 65W  masaüstü K olmayan fiş işlemcileri ve H770, B760 anakartları da sergilenme listesinde olduğu açıklandı. Elde edinilen bilgilere göre Intel’ in yol haritasına göre 2023 Ocak ve 2023 Mart ayının sonuna kadar 7 ürünün tanıtımı yapılmış ve çıkmış olması planlanıyor.

Uzun süredir kullanıcıların beklemiş olduğu Sapphire Rapids güncellemesi de gelmiş görünüyor. Paylaşılan bilgiler ve tarihler yine de net olmamasını beraberinde getiriyor. Tek kesin bilgi yeni starları olan Core i9-1300K’ nin güncellemesi geleceği. Intel 2023 planlamaları hakkında elde edilen bilgiler şimdilik bu kadar.

OnePlus 11 Telefonu ile İlgili Yine Sızdırma Yaşandı

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu