Teknoloji

Boston Dynamics’in Atlas’ı, Büyülemeye Devam Ediyor!

Boston Dynamics'in tamamen yenilenmiş elektrikli yeni nesil Atlas robotu tanıtıldı. Peki atlas neden bu kadar büyüleyici?

Robotik teknolojilerin öncülüğünü üstlenen Boston Dynamics, insansı robotu Atlas sistem dışı bırakılmıştı. Ancak robot geliştirme işlemleri bitmiş sayılmaz. Hyundai bünyesi altındaki Boston Dynamics, Atlas’ın soyundan gelen tamamen elektrikli ve çok sessiz şekilde çalışan yeni nesil Atlas robotunu tanıttı. Gelin birlikte bakalım…

Atlas izleyenleri hayrete düşürmeye devam ediyor!

Boston Dynamics, tamamen elektrikli insansı robotunu tanıttı. Elektrikli insansı robotu programının yeni nesli, onlarca yıllık araştırmaları temel alırken Boston Dynamics’in Spot ve Stretch ile başlayan ticarileşme adımını devam ettiren çalışma olmayı üstleniyor. Şimdilik yeni robot ile ilgili  bir video paylaşılmış olsa da izleyenleri şaşına çevirmeyi başardı demek abartı olmayacaktır. Robotun başı ve gövdesi olduğu yerde 180 derece dönebiliyor.

insansi-robot-atlas

Yuvarlak bir kafaya ve daha insansı bir vücuda sahip olduğunu söyleyebiliriz. İnsansı robot, elektrikli motorların desteğiyle daha sessiz, daha esnek ve daha tempolu bir yapıya sahip. Henüz çok yeni bir geliştirilmiş model olsa da Boston Dynamics’in mevcut zaman çizelgesine göre elektrikli insansı robotu önümüzdeki yılın başlarında Hyundai tesislerinde pilot testlere başlatılacak. Birkaç yıl sonra ise üretime geçmesi bekleniyor.

Motorola Edge 50 Ultra Tanıtıldı!

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu