Teknoloji

Huawei Nova 12 Serisi Piyasaya Sürüldü!

Huawei Nova 12 Pro ve Huawei Nova 12 Ultra özellikleri neler? İşte detaylar!

Huawei Nova 12, Huawei Nova 12 Pro , Huawei Nova 12 Ultra ve Huawei Nova 12 Lite olmak üzere dört modelden oluşan Huawei Nova 12 serisi piyasaya sürüldü. Gelin yakından bakalım…

Huawei Nova 12 serisinin teknik özellikleri neler?

Teknoloji şirketi Huawei, Huawei Nova 12, Huawei Nova 12 Pro ve Huawei Nova 12 Ultra, HarmonyOS 4 ile çalışmakta. Ekran tarafında 120 Hz’ye kadar yenileme hızının beraberinde 2.160 Hz yüksek frekanslı PWM ile 6,7 inç full HD+  OLED LTPO sunuyor. Şirket Huawei, üç modelinde işlemcisini henüz resmi olarak doğrulamadı. Ancak teknoloji ihbarcılarına göre Kirin yonga setlerinden güç alacak. Temel model 512 GB’a kadar depolama alanı sunarken Nova 12 Ultra maksimum 1 TB yerleşik depolama sunmakta.

huawei-nova-12-serisi

Kamera tarafında Huawei Nova 12, Huawei Nova 12 Pro ve Huawei Nova 12 Ultra, 50 megapiksel sensörle yönetilen çift arka kamera kurulumuna sahip. Pro ve Ultra modelinin birincil kamera sensörü, f/1,4 ile f/4,0 arasında değişen değişken bir diyafram açıklığına sahip.

Ek olarak arka kameraya eşlik eden ayrıca 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör yer alıyor. Huawei, Nova 12 Pro ve Nova 12 Ultra’da ön panelinde öz çekim için 60 megapiksel birincil sensörün ve 8 megapiksel portre sensörlü çift ön kamera bulunmakta. Normal Huawei Nova 12, tek bir 60 megapiksel ultra geniş açılı kameraya sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

huawei-nova-12-serisi
temsili görseldir

Ek olarak belirtmek gerekir ki Huawei Nova 12 Pro ve Huawei Nova 12 Ultra, iki yönlü Beidou uydu mesajlaşma sistemine sahip olarak tasarlanmış. Bu özellik, kullanıcıların kapsama alanı dışında olduklarında veya bir mobil ağa bağlı olmadıklarında uyduları kullanarak acil durum mesajları göndermelerine olanak tanıyacak.

Cihazlarda görüntülenen renk seçenekleri Obsidiyen Siyahı, Kiraz Çiçeği Pembesi ve Kiraz Çiçeği Beyazı  olarak belirlenmiş. Cihazlar Çin’de ön siparişe hazır. Huawei Nova 12 Ultra 2024 yılı 12 Ocak’tan itibaren satışa çıkacak, geri kalanı ise 5 Ocak’tan itibaren satışa sunulacağı açıklandı.

Yapay Zeka Modeli İnsan Ömrünü Tahmin Edebilir Mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu