Teknoloji

Apple MacBook Pro Serisini Yeniliyor!

Apple, gerçekleşen yenilemeyle 11 kata kadar daha hızlı olduğunu iddia ediyor. İşte detaylar!

Apple Macbook Pro’da, en yeni M3 işlemci ailesiyle donatılmış MacBook Pro modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Dizüstü bilgisayarlar Liquid Retina XDR ekranlarla donatılmasının yanı sıra, 22 saate kadar pil ömrü sunduğu iddia ediliyor.

Apple MacBook Pro teknik özellikleri

Apple’ın tüm yeni MacBook Pro modelleri, şirketin yeni M3 yonga ailesi olan M3, M3 Pro ve M3 Max tarafından destekleneceği açıklandı. Sınıfının en iyisi M3 Max çipi, 128 GB’a kadar RAM ile yapılandırılabiliyor. Yani bu, şirketin dizüstü bilgisayarlarında bugüne kadar sunulan en yüksek RAM demek yanlış olmayacaktır. Bu arada M3 ve M3 Pro yongalarıyla donatılmış modeller 24 GB ve 36 GB’a kadar RAM ile satın alınabiliyor olacak.

apple-macbook-pro

Yeni çipler, TSMC’nin 3nm işlem teknolojisine dayanıyor ve 16’ya kadar CPU çekirdeği, 40’a kadar GPU çekirdeği ve 16’ya kadar Neural Engine çekirdeği ile donandığı açıklandı. Tüm bunların yanı sıra cihazlar 1 TB’a kadar SSD depolama alanına sahip. Teknoloji şirketi Apple, yeni M3 Pro çipinin M1 Pro işlemcisinden 40 kata kadar, Intel Core i7 CPU ile desteklenen son MacBook Pro modelinden ise 11 kata kadar daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Yeni MacBook Pro modellerinin ekran kısmında 120 Hz yenileme hızına ve 1600 nit ve 600 nit  zirve parlaklığına sahip 14 inç ve 16 inç Liquid Retina XDR bulunmakta. Biyometrik kimlik doğrulama için Touch ID desteğine sahip arkadan aydınlatmalı bir klavyesi de kullanıcıya sunuluyor.

Samsung Sadakat Programını Tanıttı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu