İnternetSosyal Medya

WhatsApp Süreli Mesajlar Bölümünü Değiştiriyor! 2023 güncellemeleri geliyor!

WhatsApp süreli mesajlar bölümü için tasarım değişikliğine gittiği açıklandı.

WhatsApp Süreli Mesajlar Bölümünü Değiştiriyor!

WhatsApp kullanıcıları için sunduğu yenilikleri güncellemeye hız kesmeden devam ediyor. En çok tercih edilen iletişim platformu olan Whatsapp, kullanıcıları için güncel olmayı ve gelişimlere açık olmayı hedefliyor. Bu kapsamda “Süreli Mesajlar” kısmı için tasarım ve arayüz değişikliği yapmaya karar verildiği açıklandı. WABetaInfo tarafından açıklanan bu değişiklik, blog yazısı ile duyurulduğu görüldü.

WhatsApp Süreli Mesajlar Bölümünü Değiştiriyor!

Normalde süreli mesajlar kısmına gelindiği zaman yukarıda bir saat simgesi yer almaktaydı. Yeni tasarlanan WhatsApp arayüzünde ise bu simge daha küçük ve yuvarlak bir tasarımın içine alınmış durumda. Eksik görünümünü değiştirip güncelleyerek yenilenen bu ikonu kullanıma alacaklar.

Bununla beraber ufak değişiklikler de geleceği açıklandı. Aynı zamanda simgenin alt kısmında ise Süreli Mesajlar için “Daha fazla gizlilik için seçtiğiniz süreden sonra sohbetten herkes için yeni mesajlar kaybolacaktır. Sohbet katılımcıları bunu açtığınızı görecekler.” yazıyor olacak.

Bir diğer yandan Whatsapp Süreli Mesajlar açılıp kapanabilecek ve ek olarak zamanlanabilecek bir senaryo üzerinden çalışılıyor olması yapılan güncellemeler arasında olacak. Söylenene göre birden fazla kişiyle konuşmalarda Süreli Mesajlar açılması için de yenilikler üzerinde çalışılıyor. Yani bu özellik birden fazla kişi ile konuşulan grup konuşmalarında da ayarlanabiliyor olması için çalışmalar sürdürülüyor.

Özelliklerin şu an için henüz test aşamasında olduğu açıklandı. Yakın zamanda kullanıcılara sunulması planlanıyor.

“Whatsapp’tan yenilik: 5 bin kişilik gruplar !”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu