İnternetSosyal Medya

Hesaplar Merkezi ile Facebook ve Instagram Arası Geçiş Kolaylaşacak!

WhatsApp’ın da çatı şirketi olduğu Meta, Instagram ve Facebook arasında hesap değiştirmenizi kolaylaştıracak yeni bir özelliğinden bahsetti. Meta, yayınladığı blog gönderisinde, birden fazla hesaba sahip kullanıcıların, tüm profillere erişmesini, oluşturmasını ve aralarında gezinmesini kolaylaştıracak yeni özellikler sunduğunu söyledi.

Popüler üç uygulamanın da çatı şirketi görevini üstlenen Meta, maalesef üzücü bir haber ile gündeme geldi. Aldığımız haberlere göre Meta, ekonomik kriz ve kalkınma ihtiyacı sebebi ile işten çıkarma politikası uyguladığı ortaya çıktı. Bu sebep ile uygulamaları üzerine iyice düşen şirket, WhatsApp’ı tabletlerde de kullanmaya yarayacak resmi bir yol sunacak.

Hesaplar Merkezi ile Facebook ve Instagram arası geçiş tek tuşla olacak.

Birçok kullanıcı, daha fazla kitleye ulaşmak ve kaçırdığı gündeme başka bir yerde denk gelme umudu ile birden fazla platformu kullanabiliyor. Fakat şöyle bir durum var. Facebook, Instagram kadar sevilmiyor.

Facebook, artık eskisi kadar kullanılmıyor. Hatta bazı kullanıcılar, oyunlara kaydolabilmek ve ilerlemelerini kaydedebilmek için bir Facebook hesabı açıyor. Dolayısıyla, bu özellik çok da gündem olmadı ve olmayacak gibi duruyor. Yine de kullananlar da var. Meta, profiller arası geçiş yapma sürecini basitleştiriyor.

Kullanıcılar, hesaplarını yeni “Hesaplar Merkezi”ne eklerlerse, Facebook ve Instagram hesapları arasında kolayca geçiş yapabilecekler. Böylelikle, bildirimleri de aynı pencerede uygun bir şekilde görmek mümkün olacak. 

Hesaplar Merkezi ile Facebook ve Instagram arası geçiş
Hesaplar Merkezi ile Facebook ve Instagram arası geçiş

Kullanıcılar, sıfırdan yeni bir hesap oluşturmak yerine, mevcut Instagram veya Facebook bilgileriyle yeni hesaplar oluşturabilir. Güvenlik ve gizlilik herkes için önemlidir. Bu sebep ile kullanıcı, bir hesabında çift faktörlü kimlik doğrulama kullanıyorsa, başka bir cihazda diğer hesap bilgileri ile mevcut hesabına giriş yapamaz.

Hesaplar Merkezi’ne bir hesap eklendiğinde, kullanıcıya hemen bildirim gönderilir. Böylece, tüm hesap etkinliklerinizden hızlıca haberdar olursunuz. Son olarak, hangi hesapların birbirine giriş yapabileceğini yönetebilirsiniz. Yeni özellikte, güvenlik önlemleri oldukça sıkı tutulmuş.

Söz konusu özellik hala test ve geliştirme aşamasında.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu