Eğlence

İngiltere Premier Ligi ‘nin Yayın Hakları için Apple’dan Mücadele!

İngiltere Premier Ligi yayın haklarının peşine Apple yine düştü.

İngiltere Premier Ligi ‘nin Yayın Hakları için Apple’dan Mücadele! İşte detaylar.

Teknoloji devi Apple şirketi Premier Lig sevdasını geride bırakamamış gibi görünüyor. Şirket şimdi yeniden dünyanın en çok izlenmekte olan spor organizasyonu olan futbol liginin yayın haklarının peşinde olduğu ile ilgili haberleriyle tekrar gündeme düştü. Daha önce de bu sevdasının peşine düşmüştü. Bloomberg’ in haberine göre Apple hem Premier hem de alt liglerin yayın hakları ile ilgilemeye başlamış.

Daha önce Apple, spor yayıncılığı üzerine iddialarını ABD’ de göstermişti. ABD Ulusal Futbol Ligi MLS için geçtiğimiz aylarda sezonluk paket duyurularını yapmıştı. Tüm bunların yanı sıra Ulusal Beyzbol Ligi MLB’nin yayınları da cuma akşamları Apple TV Plus ekranlarına geleceği açıklandı.

 

İngiltere Premier Ligi

İngiltere Premier Ligi ‘nin Yayın Haklarını Apple Tamamen Alamayabilir!

İngiltere Premier Lig maçları şu ana kadar Sky, BT Sport ve Amazon tarafından yayınlanmakta ve yayın hayatına halen devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yayın hakları Paramount+ tarafından alınmış durumda. Ülkemizde  ise BeIN Group (Digiturk ve TOD) Premier Lig maçlarının yayıncılığını üstleniyor. Apple şirketi yayıncılık hayatı ile ilgili duruma çok farklı baktıklarını iddia ediyor. Ekstra bir abonelik oluşturmadan Apple TV üzerinden maçları spor severler ile buluşturmayı planlıyor.

Ancak İngiltere Premier Ligi ‘nin yayın haklarını Apple tamamen alamayabilir. MLB anlaşmasına benzer bir anlaşmayı gerçekleştirmesi muhtemel görünüyor olsa da Amazon’da olduğu gibi Premier Lig anlaşmasının da küçük ölçekli olabileceği gerçeğini de dip not olarak eklemekte fayda var. Tüm bunları bir kenara bırakırsak bu sadece bir iddia olabilir ve gerçekleşmeyebilir. Bu ihtimali de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çoğu zaman iddiaların altı boş çıkabiliyor.

Call of Duty Mobile 29 Mart’ta Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu