EğlencePC OyunlarıYeni Teknolojiler

Ferrari Gran Turismo Sanal Otomobili 15 Aralık’ta Sergilenecek!

Ferrari Gran Turismo için tasarladığı sanal otomobil sergiye çıkarılacak.

Ferrari Gran Turismo oyunu için tek kişilik Ferrari Vision Gran Turismo adında bir konsept otomobil tasarladı. Aracın maketi 15 Aralık 2022 de 2023 yılının bahar aylarına kadar Maranello Ferrari Müzesinde sergiye çıkarılacağı duyuruldu. İşte detaylar.

Ferrari Vision Gran Turismo tasarımıyla, sanal motorsporlar için özel olarak “Ferrari ilk konsept otomobil” unvanına sahip bu aracı ile beraber 75. yıl kutlamalarını da tamlayacak olan Ferrari tutkunları ve oyun severler heyecanlanmış görünüyor. Ferrari tasarım stüdyosunun muhteşem dizayn yeteneği enfes bir şekilde Ferrari Vision Gran Turismo ile tekrar sergileniyor.

Ferrari Gran Turismo
Ferrari Gran Turismo

Tasarlanan araç oyun severlere ilham olmayı hedeflerken aynı zamanda Ferrari’nin tasarım argümanlarını yeniden ele almasına olanak sağlıyor. Aracın ilham kaynağı olarak 60 ve 70′ li yıllarda Le Mans 24 hour yarışlarında bulunan otomobiller bulunuyor. Aracın formu, köşeli hatlara ve devasa hava giriş- çıkışlarına sahip biçimde oluşturulmuş. İç mekan düzeni sade tasarlanmış ve tüm kontrolleri direksiyondan gerçekleştirmek üzerine oluşturulmuş.

Tanıtım videosuna “buradan” ulaşabilirsiniz.

Ferrari Gran Turismo hız olarak ne sunacak?

Ferrari Vision Gran Turismo çift kavrama 8 ileri vitese ve F1 şanzımana sahip. Yetkililerin açıkladıkları verilere göre Ferrari Gran Turismo’ nun sahip oluğu hız, 350 km/s olarak belirtiliyor. Aracın denilene göre 0-100 km/s hız alması 2 saniye, 0’dan 200 km/s’ye ulaşma süresi ise 5,0 saniye olduğu açıklandı.

Bu deneyimi yaşayacak şanslı oyuncuların kimler olduğu bilinmiyor ama kullanıcıları kesinlikle bu keyfi yaşamak için sıraya girecek gibi görünüyor.

Steam Platformu haftanın ilk 5’i !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu