Uncategorized

Xiaomi 14 Serisinin HyperOS ile Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

HyperOs görüntüleri sızdırılan bu yeni modelde bizleri neler bekliyor? İşte detaylar!

Xiaomi‘nin HyperOS ara yüzü, çıkmadan sızdırıldı. Çinli teknoloji şirketi, yeni işletim sistemi (OS) tercihinin Xiaomi 14 serisiyle birlikte geleceğini halihazırda doğrulamıştı.

Xiaomi 14 Serisinin HyperOS Ekran Görüntüleri Neler Aktarıyor?

Kısa süre sonra çıkacak olan HyperOS arayüzünün ekran görüntüsü sızdırıldı. Sızdırılan bu ekran görüntülerinin ilkinde, ekranın sol üst köşesinde sıcaklık ve ekranın alt kısmında tahmin bölümü için sıcaklık aralıkları ile hava durumu uygulamasının kullanıcı ara yüzü görülebiliyor. Takvim uygulaması, ay düzenindeki kutucuklar için yuvarlak kare tasarımla güncellenmiş. Xiaomi’nin MIUI’si, Apple’ın iOS’taki Kontrol Merkezine biraz benzeyen, hızlı geçişlere sahip bir kontrol merkezi sunmaktaydı.

xiaomi-14-serisi

Yeni HyperOS da benzer bir arayüz sunacağını görsellere dayalı olarak söylemek mümkün. Widget’ın tümü, düzende hafif bir değişiklikle iOS 17’ye benzemekte. Genel olarak Apple’ın işletim sisteminden ilham alarak ortaya çıkmış demek yanlış olmayacaktır. Başka bir resimde yeni bir kilit ekranı kişiselleştirme özelliği açıkça görünüyor. Xiaomi CEO’su Lei Jun, yeni HyperOS işletim ile ne zaman tanışacağız sorusuna “Xiaomi 14 serisi akıllı telefonlarda ilk kez görülecek” cevabını verdi. Şirketin yeni akıllı telefonlarının 27 Ekim’de tanıtılacağı söyleniyor. Ancak resmi olarak lansman tarihi açıklanmadığının altını çizelim.

iOS 17.1 Güncellemesinde Neler Olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu