İş TeknolojileriTeknoloji

Togg ve Gemlik Tesisinden Gelişmeler!

Togg Twitter hesabı güncel olarak sık sık yerli otomobil için paylaşımlar yapıyordu. Hesap, dün yaptığı paylaşımda Gemlik tesislerinde deneme üretimlerine başlayacağını açıkladı.

Tesis bünyesinde, AR-GE Merkezi, Stil Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme ve Test Merkezi, Strateji ve Yönetim Merkezi ile Kullanıcı Deneyim Parkı birimleri barındıracak ve yılın son çeyreğinde tamamlanıp seri üretime hazır hale getirilecek.

18 Temmuz 2020’de temelleri atılan Togg Gemlik tesisinin, söz verildiği ve planlandığı gibi 2 senenin sonunda hazır olması bekleniyor. Tesis içinde çalışmalar sürüyor.

”Yeniliğe Yolculuk” hedefinin çekirdeği olan tesisin doğuştan sürdürülebilir olması, inşanın temeli atılmasından bu yana heyecanla bekleniyordu ve sonunda geri sayım başladı.

Togg hesabı geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda yerli üretim otomobilin renginin ne olacağına dair tahminde bulunmamız istenmişti. Aracın, test ve hız sürüşleri de Osmangazi köprüsü üzerinde gerçekleşmişti. Deneme, Temmuz ayının ilk haftasında kameralara yansımıştı.

Gövde, boya ve montaj birimlerindeki parça provalarının başarıyla sonuçlandığı tesiste, seri üretim için hazırlıklar devam ediyor. Avrupa’nın en temizi olan boyahanede, C-SUV gövdesinin boyama aşamaları ve parçalarının montaj işlemleri başarıyla tamamlandı.

Avrupa normlarında teknik yeterlilik testlerinin tamamlanmasının ardından şirket, ilk C segmentli elektrikli SUV model aracının üretimini 2023 yılının ilk çeyreğinde gerçekleştirecek. Ardından C segmentli Hatchback ve Sedan modellerini de üretime sokacak. Tesisin 2030 yılına kadar 5 farklı model ile toplam 1 milyon araç üretmesi hedefleniyor.

Togg, Twitter hesabı üzerinden gelişmeleri anlık ve ayrıntılı olarak paylaşmaya devam ediyor.

Togg

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu