Teknoloji

Samsung Galaxy S24 Ultra, Galaxy S23 Ultra ile Aynı Kameraya Sahip Olabilir!

Samsung Galaxy S24 Ultra'nın daha önce 5x optik yakınlaştırma sensörüyle geleceği konuşuluyordu.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın daha önce 5x optik yakınlaştırma sensörüyle geleceği söylentisi bulunuyordu. Ancak S23 Ultra ile aynı 3x telefoto kameraya sahip olabilir.

Samsung Galaxy S23 Ultra yeni çıkmış olsa da, gelecek yıl çıkacak olan Galaxy S24 Ultra ile ilgili sızıntılar ve söylentiler internette gün yüzüne şimdiden çıkmaya başladı. Galaxy S24 Ultra’nın telefoto lensinin yakın zamanda 5x optik yakınlaştırma sağlayacağı konuşuluyordu.

Tüm bunlar olurken, sızıntı kaynak şimdi de önümüzdeki yıl çıkması beklenen amiral gemisinin selefi ile aynı telefoto kamerayı kullanacağını öne sürüyor. Ayrıca ufak tefek yükseltmelerle 10x yakınlaştırma sensörü taşıyacağı söylemi de bulunmakta. Galaxy S23 Ultra, ana kamerası 200 megapiksel birincil geniş kamera sensörünün dörtlü arka kamera ünitesi bulunmaktaydı.

Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra Sızıntı Bilgiler Paylaşıldı!

Samsung’un gelecek yıl 5x yakınlaştırma özelliği sunarak Galaxy S24 Ultra’nın yakınlaştırma teknolojisini geliştirmesi bekleniyordu. Ancak sızıntı kaynak Revegnus’un (@Tech_Reve) yaptığı yeni bir sızıntı bilgi ile beklenen geliştirme çelişiyor. Kaynak, Galaxy S24 Ultra’nın Galaxy S23 Ultra’da bulunan aynı 3x telefoto sensörüne sahip olacağını iddia ediyor. Ayrıca, tek kamera geliştirmesinin küçük iyileştirmelerden geçen 10x yakınlaştırma sensörü olacağına şirketin karar verdiğini açıkladı.

Kaynak 3x ile 10x telefoto kameranın iptal edildiği söylüyor. Ancak Samsung’un yeni çıkacak olan akıllı cep telefonu olan cihazda mevcut dört kamera tasarımını koruyacağını verdiği bilgilere ekliyor. Galaxy S24 Ultra’nın,  Galaxy S24 ve Galaxy S24+ ile birlikte gelecek yılın başlarında resmiyet kazanması beklenmekte.

Raporlara ve sızıntılara göre Galaxy S24 Ultra’nın Android 14 tabanlı One UI 6.0 ve 144Hz yenileme hızına sahip ekranla geleceği söyleniyor. Qualcomm’un duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 3 SoC üzerinde çalışabilir ve gelişmiş yakınlaştırma özelliklerine sahip 200 megapiksel sensörleri de yeni cihazda bulunması beklenen özelliklerden.

Redmi Note 12T Pro Tanıtıldı!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu