Teknoloji

Otomobillerde ChatGPT Devri!

DS Automobiles'te ChatGPT devri, şirket ChatGPT'yi araçlarına entegre ederek yapay zeka dünyasında yeni bir başarıya imza attı. İşte detaylar!

Gelişen teknoloji dünyasının son hazinelerinden ChatGPT geçen yıl piyasaya çıkarılmıştı. Çıktığı günden bu yana dünyada büyük bir ses getiremeye devam ediyor. Şimdilerde ise DS Automobiles firması, ChatGPT’yi araçlarına entegre ederek yapay zeka dünyasında yeni bir başarıya imza attı diyebiliriz. Bu sayede DS Automobiles şirketi, yapay zeka sohbet robotunu araçlara entegre eden ilk otomobil şirketi olarak tarihe geçti.

Otomobillerde ChatGPT Devri Başladı!

DS Automobiles’in ChatGPT yapay zeka sohbet robotunu araçlarına entegre ederek kullanıcıların doğru ve anında yanıtlar almasına olanak tanıdığını şirket resmi olarak açıkladı. Çalışma prensibi ise kısaca Alexa ya da Siri’ye benzer şekilde olduğu söyleniyor.   İlk altı ay boyunca 20.000 kayıtlı kullanıcıya erişim sağlayacak bir pilot aşama ile bu deneyim başlatılmış olacak. Sunulacak olan kullanıcılar DS IRIS sistemi bulunan DS 3, DS 4, DS 7 ve DS 9 araç serisini kullanıyor olması gerekmektedir.

chatgpt-devri

Bu özelliği kullanmak ve DS IRIS sistemiyle sohbet etmek için kullanıcıların direksiyon simidi üzerindeki özel düğmeye basarak “OK IRIS” demeleri yeterli olacak. Tahmini olarak 19 Ekim ile 29 Şubat tarihleri ​​arasında yukarıda belirtilen araç serisinden satın alma işlemi yapan ilk 20.000 kayıtlı kullanıcıya altı ay boyunca hiçbir ekstra ücret ödemeden ChatGPT hizmeti sunuluyor olacak. Sistemi etkinleştirmek için kullanıcılar DS Hizmetleri Mağazası ile iletişime geçebilirsiniz. Pilot aşamada entegrasyon yalnızca Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya ve İtalya dahil olmak üzere Avrupa bölgelerinde kullanımda olacak.

OnePlus Open, Piyasaya Çıkarıldı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu