Donanım ve Elektronikİş TeknolojileriTeknoloji

Apple AirPods Pro 2’deki Sorunu Çözüyor!

Teknoloji devi Apple, ses getiren etkinliğinden beri gündemde kalmaya devam ediyor. Ürünler piyasaya çıktığından beri, birçok müşteri Apple Store‘da saatlerce sıra bekliyor. Hatta Türkiye’deki olay yaratan fiyatlardan sonra, Apple mağazalarının önünde oluşan sıra gündeme oturmuştu.

Apple mağaza sırası
Apple mağaza sırası

Tabii ki Apple’ın neredeyse her ürünü çok tutuyor. Bunlardan bir tanesi, Bluetooth kulaklık teknolojisini tüm dünyaya entegre eden Airpods‘lar. Apple, son etkinliğinde AirPods Pro 2’yi tanıtmıştı ve ses kontrollerini dokunmatik olarak yapabileceğimiz söylenmişti.

Dokunmatik sensörlere sahip kulaklıklar, bazen kulağımızda düzeltmeye çalışırken bile başka kontrolleri açabiliyor ve durum oldukça sinir bozucu bir hal alabiliyor. Örneğin, saçımızı düzeltirken bile yanlışlıkla kulaklığı açıp kapatabiliyoruz. Dolayısıyla dokunmatik sensörler, bazı kullanıcılar tarafından pek sevilmiyor. 

Apple, Airpods Pro yeni 16.1 güncellemesi ile bu durumu kökten çözecek.

AirPods Pro’nun yeni, dokunmatik sensörleri yukarı ve aşağı kaydırarak sesi artırabilmesi ve azaltabilmesi özelliği, bazı kullanıcılar tarafından pek sevilmedi. Gelen tepkiler üzerine şirket, yeni bir iyileştirme güncellemesi yayınlayacak.

Apple, iOS 16.1 beta sürüm ile birlikte, AirPods’larda dokunmatik ses ayarlama sensörünü isteğe göre devre dışı bırakabileceğiniz şekilde ayarladı. Hali hazırda tüm iPhone’larda kullanılan 16.0.2‘de, böyle bir durum söz konusu değildi.

AirPods Pro 2 ses ayarı
AirPods Pro 2 ses ayarı

IOS 16.1 beta sürüme sahip kullanıcılar, 2. nesil AirPods Pro‘ları için, ”Ayarlar > Erişilebilirlik” sekmesinden ses kontrolü sensörünü devre dışı bırakabileceği ”Dokunmatik Ses Düzeyi Kontrolü” seçeneğine ulaşabilirler. Bu sekmede, Şeffaflık Modu, Gürültü Önleme ve Siri‘yi kullanma gibi basılı tutma işlevleri de özelleştirebilir.

Yeni güncelleme, beta programına kayıtlı olan kullanıcılar için aktif durumda ve tüm kullanıcılara Ekim ayından itibaren ulaşması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu