Teknoloji

Google, Android 14’ün Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Google, AI destekli yeni özellikler ile yeni "Android Özellik Paketini" kullanıma sunacak. İşte detaylar!

Resmi açıklamalar yapılmadı ancak Android 14’ün çıkış tarihi gelecek ay yapılabilir. Google‘ın Android işletim sisteminin bir sonraki sürümü için Android Açık Kaynak Projesi kaynak kodunu yayınlaması bekleniyordu. Fakat pixel 8 ile birlikte çıkarılması planı olduğu idddia edildi. Bunların yanı sıra Google, yeni bir üç boyutlu Android logosunu tanıttı.

Google, Android 14 ve Yeni Logo!

Sızıntı kaynağın dediğine göre Google,  Android 14’ü 4 Ekim’de yayınlayacak. Android 14’ün yeni çıkış tarihinin Pixel 8 serisinin gelişiyle aynı zamanda olacağı da iddialarının arasında yerini alıyor. Geçtiğimiz yıl Google, Eylül ayında Android 13’ü ve kaynak kodunu yayınlarken, bir sonraki ay Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu tanıtmıştı. Bu yıl beklenen olmadı.

Google, Android 14'ün Çıkış Tarihi Ne Zaman?
Android yenilenen logo

Şirket yeni güncellemede Widget’ı ayrıca yaklaşan uçuşların ayrıntılarını, hava durumunu ve diğer önemli bilgileri ana ekranda göstermek için AI özellikleriyle güncelledi. Android telefonların bilinmeyen ve istenmeyen Bluetooth izleyicilerinin konumlarını tam olarak belirlemesini sağlayarak bilinmeyen izleyici uyarıları için destek de sunacağı  aktarıldı. Google’a göre Gmail kullanıcıları e-postaları için yeni bir çeviri özelliğini kullanabilecekken, WhatsApp kullanıcıları sohbetlerine Wear OS akıllı saatlerinden erişebilecekleri de aktarılan bilgiler arasında yerini almakta.

Tüm bunların yanı sıra Google Android logosunu, üç boyutlu bir logoyla güncellemeye başladı. Şirket bir röportajda, yeni 3D android logosunun ve yenilenen markasının önümüzdeki aylarda akıllı telefonlarda görünmeye başlayacağını anlattı.

Xiaomi 13T Serisinin Lansman Tarihi Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu