EğlenceSanal Gerçeklik

PlayStation 5 Deneyimini Arttıracak VR2’nin çıkış tarihi belli oldu!

PlayStation VR2'nin çıkış tarihi belli oldu! Fiyatlar açıklandı!

PlayStation 5 deneyimini arttıracak VR2’nin çıkış tarihi belli oldu!

Geleceğin dünyasında insanların hayatında büyük bir yer edineceği düşünülen sanal  gerçeklik teknolojisi, son günlerde de oldukça popüler olarak hayatımızda yer ediniyor. PlayStation içerisinde bulunduğu Sony şirketi de bu konuyla ilgili büyük adımlar atmayı planlayan şirketlerden sadece bir tanesi.

Sony, şu sıralarda PlayStation 5 deneyimini artıracak olan bir konuyla tekrar gündemde. PlayStation 5 deneyimini artıracak olan, PlayStation VR2 modelinin 2023 yılında geleceğini daha önce duyurmuştu. Şu günlerde ise PlayStation VR2 çıkış tarihini ve yapılacak fiyatlandırma resmi olarak açıklandı!

PlayStation5 VR2 Tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz!

PlayStation5 VR2
PlayStation5 VR2 temsili görsel

PlayStation 5 deneyimini arttıracak VR2’nin çıkış tarihi ve fiyatlandırması resmi olarak açıklandı!

Sony, 2016 yılında ilk kez tanıtmış olduğu ve piyasaya sürdüğü sanal gerçeklik gözlüklerinin yeni nesil modelini tanıtmak için hazırlıklara başladı. Şirket 2023 yılının 22 Şubat tarihinde piyasaya çıkış yapacaklarını resmen duyurdu. Yeni cihazın özellikleri şu şekilde, sanal kumanda ve stereo kulaklıklara da sahip olacağı duyuruldu. Bu deneyimi elde etmeninin ücreti ise 599 dolar olarak  olacağı açıklandı!

Bu ürün ilk olarak İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya başlıca olmak üzere bazı ülkelerde ön siparişe açılacak. Diğer ülkeler için ise ortaklar ile birlikte ön sipariş safhasının halledileceği açıklandı.

PlayStation VR2’nin fiyat listesi şu şekilde belirlendi!

PlayStation VR2: 549,99 dolar(+vergi)

PlayStation VR2 Sense denetleyici şarj istasyonu: 49,99 dolar

Bu yeni duyurular ile dünyadaki sanal gerçeklik tutkunu oyuncular için heyecan verici oldu. Aynı zamanda Türk oyun severler, ürünlerin Türkiye’ de ne zaman ve ne kadara satılacağı hakkında hala meraklanmakta.

Meta Quest Pro: Meta’nın Sanal Gerçeklik Gözlüğü Tanıtıldı!

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu